Bezpieczne tabletki na odchudzanie

Bezpieczne tabletki na odchudzanie

Na tabletki odchudzające wydajemy coraz więcej zarobionych cięzko pieniędzy. Ale czy odchudzanie przy pomocy tabletki odchudzającej jest zdrowe oraz skuteczne? Czy tabletki odchudzające to mit i należy włożyć je między bajki?

Tabletki na odchudzanie sprzedają się bardzo dobrze, mają na celu w łatwy i szybki sposub przyspieszyć proces spalania tłuszczu w naszym organizmie. Osobom które zdecydowały się na proces odchudzania przy ich pomocy, nie są straszne doniesienia o braku potwierdzonej naukowo skuteczności czy nawet poważnej szkodliwości tabletek odchudzających więc rodzi się pytanie:

Czy istnieją bezpieczne tabletki na odchudzanie czy tylko odchudzanie pozorne i strata pieniędzy?

Wyspecjalizowani Lekarze różni dietetycy oraz trenerzy personali są zgodni - szybkie spalanie tłuszczu w przypadku tabletek odchudzający nie oznacza wcale jego spalanie tylko oznacza najczęściej utratę dużej ilości wody. W tym przypadku idealnie wygląda to na wadze oraz w lustrze. Ale tylko w tych miejscach. Na początku należy powiedzieć sobie, że utrata wody to efekt krótkotrwały yo-yo, nasz organizm bardzo szybko potrafi odrobić braki w wodzie. Następnie trwałe schudnięcie oznacza dopiero zmniejszenie zawartości tłuszczu w naszym ciele. Nasze bezpieczne tabletki na odchudzanie nie są w stanie takiego efektu zapewnić. Kto chce mieć piękną sylwetkę bez tłuszczu, musi powrócić do sprawdzonych metod: kardio oraz zmiany sposobu odżywiania. Wszystkie inne magiczne i szybkie sposoby po prostu nie działają i są szkodliwe dla naszego organizmu. Efekty są szybkie i tylko polegają na utracie wody z organizmu.

W sklepach internetowych znajdują się też innego rodzaju specyfiki. Działają ona na innej zasadzie niż bezpieczne tabletki na odchudzanie opisane w powyższych akapitach tekstu. Mają one za zadanie blokowanie uczucia głodu i przyspieszenie przemiany materii, te specyfiki podchodząc do nich logicznie mają uzasadnienie stosowania. Dzięki takim tabletkom jemy znacznie mniej i spalamy więcej kalorii niż zwykle. Czyżby więc pojawiło się złote rozwiązanie na szybkie i bezbolesne spalanie zbędnych kilogramów tłuszczu?

Odpowiedź na to pytanie nie do końca może być jednoznacznie pozytywna. W tych specyfikach znajduje się substancja zwana sibutramina, która zawiera wycofany z naszego rodzimego rynku lek - meridia. Lek ten ma zastosowanie w trakcie przebiegu chorobliwej otyłości. Dlaczego tylko chorobliwej a nie także zwykłej? Ponieważ skutki uboczne brania sibutraminy mogą być dla naszego zdrowia bardzo poważne, idzie tu w szczególności o nasz cenny układ krążenia . Chotoba typu otyłość jest jeszcze bardziej groźniejsza dla naszego zdrowia, więc ryzyko jest zbyt duże i nie uzasadnione. W tym przypadku nie ma mowy o samodzielnym braniu leków, zawsze wszystko tylko pod kontrolą lekarza i tylko na receptę. Czy naprawdę jest warto jednak brać na siebie to duże ryzyko i ponadto ryzykować zdrowie dla komfortowej utraty kilku kilogramów bez zbędnych ćwiczeń i straty czasu lub żeby lepiej wyglądać na basenie czy plaży?

Coraz więcej nieświadomych osób uważa, że jak najbardziej tak. Fora dyskusyjne pełne są relacji zachwyconych użytkowników (czy raczej głównie płci pięknej), z zachwytem opisujące swoje kuracje i ich dobroczynne lustrzane efekty. Pojawiają się tez nieliczne głosy osób, które bezpieczne tabletki na odchudzanie doprowadziły do natychmiastowego wystąpienia skutów ubocznych.Najszczęstrze skutki uboczne jakie występowały u osób stosujących to: przyspieszenie pulsu, duży wzrost ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, nadmierne pocenie się (co jest oczywiste), znaczna nadpobudliwość ( z głodu ). Może to w rezultacie prowadzić do bardzo dużego nadciśnienia tętniczego, a nawet skutkować niedomykalnością zastawek sercowych, a wręcz w niektórych przypadkach wadami naszego serca, a poza tym do toksycznego uszkodzenia komórek wątrobowych. Czy naprawdę warto wak się truć? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samemu.

5 komentarzy

  1. Zawsze trzeba się ruszać inaczej nie ma mowy o odchudzaniu się

  2. Można prosić konkretne nazwy tych magicznych specyfików ?

  3. Kiedyś prubowałem takich specyfików fajnie leci z wagi ale faktycznie pojawiła się arytmia serca

  4. Nie znam się zbytnio na fachowej litereraturze jeśli chodzi o tabletki ale raczej bym z nimi uważał i tylko hardkorowe ćwiczenia dadzą ci piękną sylwetkę

  5. dla mnie takie tabletki są ok, wiecznie żyć nie będę, na coś trzeba ...

Zostaw Komentarz

Możesz używać tagów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>